Amint már jeleztem alkalmam nyílt személyesen is találkozni néhány ismert magyarországi ismert személlyel, mint Czene Attila olimpiai bajnok, Czifra Noémi és Sebestyén Balázs televíziós műsorvezetők, Tonk Emil a magyar marketing szövetség alelnöke, Crystál együttes és Novák András az Édesvíz könyvkiadó ügyvezető üigazgatója.
Mind egy közös elvet vallottak éspedig „A Tudatos Élet”.
Számodra mit jelent ez kedves olvasóm? Szerinted miért lehet mindez fontos?
Ilyen és hasonló kérdésekre kaptunk választ tőlük. Van, akiket nem ismertem előzőleg, másokat meg nem igazán értékeltem, de miután végig hallgattam előadásaikat, megismertem a gondolatvilágukat, rájöttem, hogy különleges emberek, akikre érdemes odafigyelni. Ugyanis kiderült, hogyan érték el mindazt, amik ma valójában. Ők odafigyeltek a részletekre, hogy kivel és mivel veszik körül magukat, mit néznek, és mit olvasnak, na és kitől tanulnak. Tudatosan keresik a jót mindenben, elfogadják a történteket, rendszeresen új dolgokat tanulnak, szeretnek adni, és a szeretet vezérli életüket.
Balázs volt az első és kérdéssel kezdett, hogy kik is vagyunk valójában, és mennyire ismerjük magunkat. Hasonlattal élve, olyanok kell legyünk, mint az az autóvezető, aki maga rakta össze az autóját, és minden darabkáját ismeri. A különbség csupán annyi, hogy már kész lények vagyunk, viszont felelősek vagyunk azért, hogy mivé válunk.
Mivel minden számít, minden fontos, érdemes odafigyelni, hogy mivel és kivel vesszük körül magunkat, mit eszünk és mit iszunk, mivel érintkezünk, mert minden befolyásol minket. Az emberek nagy többsége olyan, mint egy kaméleon, ami felveszi a környezete színét; az ember felveszi környezete viselkedési típusát. Én személy szerint egy éve kísérletezek saját magammal és észrevettem, hogy sok mindent tudok befolyásolni, még ember is, úgy hogy nem is beszélek vele. Lehetséges szerinted? Neked is van ilyen tapasztalatod?
Köszönhető az ilyen előadóknak és a sok olvasmányomnak már megértem miért van olyan nagy különbség ember és ember között (Bill Gates és az útszéli kolduló-; Albert Einstein és a volt fizikatanárom-; II János Pál Pápa és a helybéli pap-; Edwin Marton és a cigány hegedűs-; Kovács Ágnes és a patakban fürdő gyerekek-; Winston Churchill és korunk politikusai között). Mindegyiknek 24 órából áll a nap, szerinted mitől van ez a nagy különbség kedves olvasóm?
Noémi előadása is a tudatosságról szolt és azt is elmondta: „A boldogság nem más mint a félelem nélküliség. Azt is elmondta, mint médiai dolgozó, hogy sajnos a média nem azért van, hogy a közönséget szolgálja, hanem, hogy megvezesse a nézőközönséget s a reklámok által forgalmat generáljanak a reklámozó cégeknek. Erre utalt Balázs is. Novák András mesélt a tudatossággal elért tapasztalataiból, valamit további gyakorlatokat és könyveket ajánlott a tudatos teremtéssel kapcsolatban.
A napot a Crystál zárta egy riportsorozattal és néhány klassz slágerrel, ami a tudatosságról szolt, abból a megfontolásból volt így összerakva a műsor, hogy ők mind a tudatos életvitelüknek köszönhetik mindazt, amit elértek. Számomra ők mind példaképek.
Várom megjegyzéseiteket!
Üdv: Bőjte László
bojtelaszlo@gmail.com
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése